Βρίσκεστε εδώ: Αρχική ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟΝ 2o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ 2016

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟΝ 2o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ 2016

Περισσότερα από 300 παιδιά δημοτικών σχολείων από όλη τη χώρα εντυπωσίασαν με τις ευφάνταστες ρομπο-κατασκευές τους με αναφορά το Σύμπαν, στη γιορτή της εκπαιδευτικής ρομποτικής, το Σάββατο 19 Μαρτίου 2016, στην Ελληνογερμανική Αγωγή, όπου και πραγματοποιήθηκε ο Τελικός του 2ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής !

Το σχολείο μας, με την ομάδα Cool Boys Club,  κατάφερε να φτάσει στον τελικό μαζί με άλλες 49 ομάδες, που προκρίθηκαν σε σύνολο από τις 350 που εκπροσώπησαν τις 13 Περιφέρειες της χώρας μας ! Το επίπεδο του συναγωνισμού ήταν ιδιαίτερα υψηλό. Πρόκειται περί επιτεύγματος και μόνο η συμμετοχή στις καλύτερες 50 ομάδες της χώρας μας, σε επίπεδο δημοτικών σχολείων.

Γι' αυτό και αξίζει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά μας !!!!

Θα θέλαμε επίσης να ευχαριστήσουμε τους κ.κ. Κώστα Παντελιά και Βασίλη Λιακόπουλο για την πολύτιμη βοήθειά τους στον διαγωνισμό. Photo credits: Fanis Logothetis.