Βρίσκεστε εδώ: Αρχική ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ_ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΜΙΚΡΟΣΥΣΚΕΥΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΜΙΚΡΟΣΥΣΚΕΥΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Αγαπητοί γονείς,

Όπως σας έχουμε ήδη ενημερώσει, το σχολείο μας συμμετέχει φέτος στο Ε-twinning πρόγραμμα “e-Waste Around Us”, με θέμα: "Τα Ηλεκτρονικά απόβλητα και η ανακύκλωσή τους".

Στα πλαίσια του παραπάνω προγράμματος, η εταιρία «Ανακύκλωση Συσκευών Α.Ε.» μας προσέφερε έναν κάδο ανακύκλωσης ηλεκτρικών μικροσυσκευών, ο οποίος θα βρίσκεται στην είσοδο του σχολείου μας. Θα θέλαμε να συμμετάσχετε σε αυτή τη δράση μας, φέρνοντας και τοποθετώντας στον κάδο μας, οποιαδήποτε κατεστραμμένη ή παλιά ηλεκτρική ή ηλεκτρονική συσκευή έχετε.