Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Σχ. Εορτές ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ_ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ Ο ΤΟΠΟΣ ΜΑΣ, Η ΚΗΦΙΣΙΑ

Ο ΤΟΠΟΣ ΜΑΣ, Η ΚΗΦΙΣΙΑ

Στο πλαίσιο των Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων,  εμείς,  οι μαθητές της Γ2 τάξης, οι μαθητές του Τμήματος Ένταξης και οι δάσκαλοί μας , εφαρμόσαμε  το Περιβαλλοντικό ? Πολιτιστικό Πρόγραμμα «Ο Τόπος μας, η Κηφισιά», για τη σχολική χρονιά 2015-2016.

Επισκεφτήκαμε τον τόπο μας. Τον μεταφέραμε στην τάξη μας μέσω των φωτογραφιών που τραβήξαμε!

Συζητήσαμε, εκφραστήκαμε, συνεργαστήκαμε, παίξαμε και δημιουργήσαμε! Γράψαμε στο «Μικρό Βιβλίο» τις ιστορίες μας!

Ζωγραφίσαμε σαν τον Πάουλ Κλέε!  Φορέσαμε τα Πήλινα Κυκλαδίτικα Κοσμήματα που φτιάξαμε !

Πλοηγηθήκαμε στο διαδίκτυο και επεξεργαστήκαμε πληροφορίες!Δημιουργήσαμε animation!

Δημιουργήσαμε Qr !                                              Ζωγραφίσαμε τα εξώφυλλα των βιβλίων μας?.

Γράψαμε τις δικές μας ιστορίες σε comics!              Κατασκευάσαμε τις προσωπικές μας κούκλες!

Ακούσαμε τις παιδικές σας ιστορίες!