Βρίσκεστε εδώ: Αρχική ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΧΟΛΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την αριθ. Φ/220971/Δ1/21-12-2018 (ΦΕΚ 5915 Β΄) Υπουργική Απόφαση και την υπ’ αρ.Φ41.1/264/14-01-2019 τοποθετήθηκε στο σχολείο μας μέχρι τη λήξη του σχολικού έτους, η κα Κλείδωνα Μαρία, Ψυχολόγος ΠΕ23, η οποία θα παρέχει για το διάστημα αυτό υποστηρικτικό έργο, ανάλογα με τις ιδιαίτερες ανάγκες των μαθητών και των οικογενειών τους. Η κα Κλείδωνα Μαρία θα βρίσκεται κάθε Παρασκευή στον χώρο του σχολείου και θα συνεργάζεται με τους εκπαιδευτικούς προσφέροντας τις υπηρεσίες της σύμφωνα με τον κώδικα δεοντολογίας της ειδικότητάς της και την τήρηση του απορρήτου των προσωπικών δεδομένων των μαθητών και των οικογενειών τους. Όσοι γονείς επιθυμούν ατομική υποστηρικτική ή συμβουλευτική συνεργασία για το παιδί τους, παρακαλούνται να επικοινωνήσουν άμεσα με τη διευθύντρια του σχολείου στο τηλέφωνο 2108071312 και ώρα 8.15 π.μ. - 9.30 π.μ. προκειμένου να ενημερωθούν περαιτέρω και να καθοριστεί το πλαίσιο συνεργασίας.

Η Διευθύντρια Μαυράκη Μελπομένη

Βρίσκεστε εδώ: Αρχική ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΧΟΛΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ