Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Διαγωνισμοί 3ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΥΓΓΡΑΦΗΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ

3ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΥΓΓΡΑΦΗΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ

Στον 3ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιού συμμετείχαν περισσότερα από 200 σχολεία απ’ όλη την Ελλάδα, ενώ υπερδεκαπλάσιος είναι ο αριθμός των μαθητών & μαθητριών που συμμετείχαν δημιουργώντας τις δικές τους παραμυθιακές ιστορίες. Το γεγονός αυτό καταδεικνύει ότι ο διαγωνισμός πραγμάτωσε τον στόχο του να εμπνεύσει τα παιδιά να στοχαστούν, να ονειρευτούν και να δημιουργήσουν.
Η ΣΤ΄ Τάξη του σχολείου μας συμμετείχε στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιού με θέμα:
‘’Κάνε μια ευχή, είπε ο μαγικός καθρέπτης’’

Η συγγραφική ομάδα της ΣΤ΄ τάξης αποτελούνταν από τις παρακάτω μαθήτριες:

Καλμαντή Ειρήνη
Κιρκιτζιώτη Έρση
Μανέτα Ηλέκτρα-Παναγιώτα
Μανέτα Λυδία-Πόπη
Φρέντζου Μαρκέλλα-Αγάπη

Συγχαρητήρια στις μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης για την φαντασία, την κριτική και δημιουργική τους σκέψη, την συγγραφική τους επινοητικότητα και τον ενθουσιασμό τους!
Η Ε΄ Τάξη του σχολείου μας συμμετείχε στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιού με θέμα:
‘’Κάνε μια ευχή, είπε ο μαγικός καθρέφτης’’

Η συγγραφική ομάδα της Ε΄ τάξης αποτελούνταν από τους παρακάτω μαθητές και μαθήτρια:

Γαρεφαλιδάκης Κωνσταντίνος
Λατσού Ανδρομάχη
Μόκορος Ματθαίος
Παπανούσης Ραφαήλ

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στην μαθήτρια της Ε΄τάξης για την φαντασία τους, την  δημιουργικότητα τους και το υπέροχο παραμύθι που μας χάρισαν!

Δείτε ΕΔΩ την εγκύκλιο με τα αποτελέσματα του 3ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Συγγραφής Παραμυθιού με θέμα:

‘’Κάνε μια ευχή, είπε ο μαγικός καθρέπτης’’

Το σχολείο μας πήρε το 3ο βραβείο στην κατηγορία Ε' και ΣΤ' τάξη. Είμαστε περήφανοι για τα παιδιά μας!

ΑΓΑΠΗ

ΑΓΟΡΙΑ