Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Διαγωνισμοί Συμμετοχή των μαθητών/τριών της ΣΤ τάξης στον Εθνικό Διαγωνισμό Γαλλοφωνίας

Συμμετοχή των μαθητών/τριών της ΣΤ τάξης στον Εθνικό Διαγωνισμό Γαλλοφωνίας

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ τάξης συμμετείχαν στον Εθνικό Διαγωνισμό Γαλλοφωνίας και δημιούργησαν το δικό τους πρωτότυπο μουσείο με αντικείμενα από την Γαλλία καθώς και ένα ποίημα – ακροστιχίδα στα Γαλλικά. Μέσα από αυτό το διαγωνισμό εξερεύνησαν τον κόσμο, απέκτησαν νέες γνώσεις, και καλλιέργησαν τις δεξιότητες της επικοινωνίας, συνεργασίας, κριτικής σκέψης και δημιουργικότητας! Όλα τα παιδιά που συμμετείχαν κέρδισαν αξέχαστες εμπειρίες!

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας για τη δημιουργικότητά τους και τον ενθουσιασμό τους!