Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Εκπ/κές Δράσεις ΤΟ ΠΑΓΚΑΚΙ ΤΗΣ ΦΙΛΙΑΣ

ΤΟ ΠΑΓΚΑΚΙ ΤΗΣ ΦΙΛΙΑΣ

Την Πέμπτη  7 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε η δράση "Το Παγκάκι της Φιλίας" στον αύλειο χώρο του σχολείου από την ΠΡΟΝΟ, στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Ημέρας κατά του Σχολικού εκφοβισμού. Τη δράση παρακολούθησαν οι μαθητές του σχολείου και οι γονείς τους . Η δράση έχει ως στόχο να δημιουργηθεί μια ευρύτερη σχολική κοινότητα στον Δήμο Κηφισιάς στην οποία τα παιδιά νοιάζονται το ένα για το άλλο και στην οποία κανένα παιδί να μη νιώθει μόνο του στον χώρο του σχολείου. Το Παγκάκι της Φιλίας μπορεί να λειτουργήσει σαν μια συμβολική υπενθύμιση για τη σημασία να νιώθουν όλα τα παιδιά στο σχολείο αποδοχή, ένταξη και σύνδεση με τους συνομηλίκους τους. Οι μαθητές ενθουσιάστηκαν με την ιδέα και άμεσα ξεκίνησαν τη δράση.

Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Εκπ/κές Δράσεις ΤΟ ΠΑΓΚΑΚΙ ΤΗΣ ΦΙΛΙΑΣ