Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Εκπ/κές Δράσεις 5ο ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΡΗΤΟΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

5ο ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΡΗΤΟΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

Οι μαθητές της Δ΄, Ε΄ και Στ΄ τάξης του σχολείου μας την Κυριακή 7 Μαΐου 2023 συμμετείχαν στο 5ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ρητορικής Τέχνης που διοργάνωσε το Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε(Ινστιτούτο Ρητορικών & Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας) στην αίθουσα της Εθνικής Βιβλιοθήκης στο Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, με θέμα:

«Μιλώντας με τα παραμύθια… Μιλώντας για τα Παραμύθια…»

Οι μαθητές που εκπροσώπησαν το σχολείο μας πήραν μέρος στις εξής κατηγορίες:
Νοηματική Ανάγνωση: Σάγου Λυδία, Ασπιώτη Έψιμου Λουίζα, Αλέξανδρος Μεταξάς,Τσιγάρα Μαρκέλλα, Καραγεωργίου Φαίδρα Αέλια, Καραγιάννη Δανάη
Αυθόρμητος Λόγος: Καλαβρός Γεώργιος, Μαλαμούσης Χάρης, Τσόλης Αλέξανδρος, Μαντά Ρένια, Μέλλου Μαρία Ίρις, Παυλόγλου Μερόπη
Επιχειρήματα Παραμυθιών: Βραχνού Ηλέκτρα
Εικονικές Δίκες Παραμυθιών: Χωματάς Αδάμ, Κωνσταντοπούλου Χρύσα, Μεταξά Ευαγγελία

Τους μαθητές προετοίμασαν οι εκπαιδευτικοί: Ευαγγελία Μάντη, Ελπίδα Κουρελή, Αργυρώ Μακρυγιάννη, Ελένη Αντωνοπούλου, Παναγιώτα Μποζιονέλου, Μαρκέλλα Γρηγοράκου, Κουντουριώτου Παναγιώτα και Μένια Μαυράκη.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την εξαιρετική προσπάθεια!!

ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β ΚΑΙ Δ  ΑΘΗΝΑΣ

Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Εκπ/κές Δράσεις 5ο ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΡΗΤΟΡΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ