Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Εκπ/κές Δράσεις Γαλλικός κινηματογράφος στην Ελληνογαλλική Σχολή Saint Joseph

Γαλλικός κινηματογράφος στην Ελληνογαλλική Σχολή Saint Joseph

Ευχαριστούμε πολύ την Ελληνογαλλική Σχολή "Άγιος Ιωσήφ" για την πρόσκληση στους μαθητές και στις μαθήτριες του 8ου Δημοτικού Κηφισιάς να παρακολουθήσουν την εξαιρετική ταινία "La fameuse invasion des ours en Sicile" την Κυριακή 3 Μαρτίου στις 10.00.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν πέρασαν υπέροχα ... γιατί τα Γαλλικά δεν είναι μόνο μάθημα αλλά και πολιτισμός και διασκέδαση!
Με μεγάλη χαρά συναντήσαμε τα παιδάκια του Saint Joseph αλλά και του Πειραματικού Σχολείου Νέας Ιωνίας.
Ευχαριστούμε πολύ τα αγαπημένα μας παιδιά που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση, την Υπεύθυνη της διοργάνωσης κ. Λιάγκου αλλά και τη Σύμβουλο Γαλλικών Δρ. Ντόρα Λεονταρίδου  για την έμπνευση,  καθοδήγηση και υποστήριξη!

Η εκπαιδευτικός Γαλλικής Γλώσσας
Βάσια Χασιώτη