Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Σεμινάρια-Ενδοσχολικές Επιμορφώσεις Παιδαγωγική – επιμορφωτική συνάντηση στο 8ο Δημοτικό Κηφισιάς

Παιδαγωγική – επιμορφωτική συνάντηση στο 8ο Δημοτικό Κηφισιάς

Την Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου και την Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας παιδαγωγική – επιμορφωτική συνάντηση με θέμα: «Προγραμματισμός εκπαιδευτικού έργου», που διοργανώθηκε από την σύμβουλο εκπαίδευσης 10ης θέσης Π.Ε. Β΄ ΑΘΗΝΑΣ, Χαρίκλεια Μπούτα και τη σύμβουλο ειδικής αγωγής και ενταξιακής εκπαίδευσης 3ης θέσης Π.Ε. Β΄Αθήνας, Αργυρούλα Πέτρου.

Τα θέματα των εισηγήσεων της επιμορφωτικής συνάντησης ήταν τα παρακάτω:
Α) Θέμα: «Προγραμματισμός Εκπαιδευτικού Έργου», Δρ. Χαρίκλεια Μπούτα, Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ70
Β) Θέμα: «Προαγωγή σχέσεων στο Σχολικό Περιβάλλον» Δρ. Αργυρούλα Πέτρου, Σύμβουλος Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης
Γ) Θέμα: «Τα προγράμματα eTwinning και Erasmus+» Δρ. Χαρίκλεια Μπούτα, Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ70, Βάσια Χασιώτη, Υποψήφια Διδάκτωρ Anglia Ruskin University, Cambridge.