Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Νέα-Ανακοινώσεις ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ

ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Η χαρά μας δεν περιγράφεται από τη χθεσινή επίσκεψη των μικρών μας φίλων από το Νηπιαγωγείο. Όπως και πέρυσι, τους υποδέχτηκε στην είσοδο η κ. Μένια με μια μεγάλη αγκαλιά. Όλοι έτρεξαν κοντά της και την αγκάλιασαν! Αφού ξεναγήθηκαν στον μεγάλο χώρο του ισογείου ανεβήκαμε στον πρώτο όροφο. Εκεί οι δασκάλες της Α τάξης, η κ. Μαρίτα και η κ.Σοφία, μαζί με τους υπέροχους μαθητές τους καλωσόρισαν τους μαθητές του Νηπιαγωγείου με χαμόγελα, αγκαλιές και τραγούδια! Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου συστήθηκαν, έγραψαν τα ονόματά τους στον πίνακα και συνομίλησαν με τους συμμαθητές τους. Εξάλλου γνωρίζονται πολύ καλά! Ήταν ήδη συμμαθητές πριν έναν χρόνο. Αυτό κάνει τη μετάβασή τους στο νέο σχολείο πολύ πιο οικεία! Ευχαριστούμε τις Νηπιαγωγούς του 7ου και 10ου Νηπιαγωγείου για τη συνεργασία! Έτσι οι μαθητές του Νηπιαγωγείου είναι προετοιμασμένοι για το καινούργιο....σπίτι τους. Το Δημοτικό Σχολείο !

ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑΤΟΣ

Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Νέα-Ανακοινώσεις ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ