To 8o Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς στα γραφεία της UNESCO στο Παρίσι

Το 8ο Δημοτικό Κηφισιάς είναι πλέον πλήρως ενταγμένο στο δίκτυο σχολείων ASPnet UNESCO!

Ο Διευθυντής του σχολείου Ρίζος Τζαλακώστας, η σύμβουλος ΠΕ70, Χαρά Μπούτα, η εκπαιδευτικός ΠΕ86, Ειρήνη Παπαδοπετράκη και η εκπαιδευτικός ΠΕ05 και υπεύθυνη επικοινωνίας του δικτύου, Βάσια Χασιώτη πραγματοποίησαν επίσκεψη στα γραφεία της UNESCO στο Παρίσι.
Οι εκπαιδευτικοί ξεναγήθηκαν στην ειδική έκθεση στο πλαίσιο εορτασμού των 70 ετών λειτουργίας του Δικτύου Unesco Associated Schools ASPnet .
Η  συντονίστρια του δικτύου και εκπαιδευτικός ΠΕ05 Βάσια Χασιώτη του 8ου Δημοτικού σχολείου Κηφισιάς, μαζί με την Σχολική  Σύμβουλο Π.Ε. Β' Αθήνας, Χαρά Μπούτα, προετοίμασαν και οργάνωσαν αυτή την συνάντηση με την Διεθνή Συντονίστρια του ASPnet Julie Saito Loubière στην έδρα του διεθνούς οργανισμού, στο Παρίσι, καθώς παράλληλα διεξάγεται η 42η Γενική Διάσκεψη της UNESCO.
Ευχαριστούμε την Εθνική Συντονίστρια ASPnet UNESCO κ. Βέρα Δηλάρη για την υποστήριξη και ενθάρρυνση στο έργο μας!
Μια εξαιρετική εμπειρία!

Βάσια Χασιώτη