Βρίσκεστε εδώ: Αρχική Σχ. Εορτές ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2019-2020

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2019-2020

Την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2019, στις 17.00 μ.μ., οι μαθητές της Γ' και Δ' τάξης του σχολείου μας τραγούδησαν  χριστουγεννιάτικα κάλαντα-τραγούδια στην αγορά της Κηφισιάς. Οι δρόμοι πλημμύρισαν παιδικές μελωδίες, υπό τη συνοδεία  του δασκάλου της μουσικής, των εκπαιδευτικών των τμημάτων και της Δ/ντριας. Ήταν μια υπέροχη και πολύ συγκινητική εμπειρία για όλους ! Συγχαρητήρια στα παιδιά μας !

ΒΙΝΤΕΟ

ΦΩΝΗΤΙΚΟ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΟ

Τη Δευτέρα στις 23 Δεκεμβρίου 2019, όλες οι τάξεις του σχολείου μας, συνοδεία δασκάλων και συλλόγου γονέων, είπαν τα Χριστουγεννιάτικα κάλαντα στους δρόμους των Αδαμών! Επιπλέον, η Ε' τάξη τραγούδησε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας παραδοσιακά κάλαντα Μακεδονίας, Ικαρίας, Κρητικά, Ηπείρου Μωραϊτικα, Θράκης, Κεφαλλονιάς, αλλά και  Αγγλικά και Ισπανικά.

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά και στους δασκάλους τους ! Και του χρόνου !

ΒΙΝΤΕΟ 1

ΒΙΝΤΕΟ 2