Βρίσκεστε εδώ: Αρχική ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2016

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2016

Στις 14/06/2016, το σχολείο μας αποχαιρέτησε τη σχολική χρονιά με διάφορες δράσεις. Την πρώτη ώρα, οι μαθητές της Γ2 τάξης, οι μαθητές του Τμήματος Ένταξης και οι δάσκαλοί τους, παρουσίασαν  το Περιβαλλοντικό ? Πολιτιστικό Πρόγραμμα «Ο Τόπος μας, η Κηφισιά», για τη σχολική χρονιά 2015-2016. Δείτε αναλυτικά την παρουσίαση του προγράμματος Ο ΤΟΠΟΣ ΜΑΣ, Η ΚΗΦΙΣΙΑ !!!

Την επόμενη ώρα, οι μαθητές των τμημάτων Γ1, Ε2 και ΣΤ1, παρουσίασαν το πρόγραμμα Teachers For Europe. Δείτε αναλυτικά το συγκεκριμένο πρόγραμμα Teachers for Europe !

Στη συνέχεια, ακολούθησαν παραδοσιακοί χοροί από όλους τους μαθητές του σχολείου μας !!!

Στο τέλος, τα παιδιά όλων των τάξεων δραστηριοποιήθηκαν σε ομαδικό παιχνίδι, μέσα από το οποίο διασκέδασαν και ξεδίπλωσαν τη δημιουργικότητά τους !

Οι μαθητές μας, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής του 8ου Δημοτικού Σχολείου Κηφισιάς σας εύχονται ολόψυχα

Καλό Καλοκαίρι !!!

Δείτε ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ ΤΟ Δ1